Zašto čuvamo punu krv?
Vita 34 čuva svaku kap krvi kako bi obezbedili veću vitalnost i više matičnih ćelija za transplantacije.
Čuvanje pune krvi se pokazalo kao zlatni standard u procesu lečenja matičnim ćelijama. O tome svedoči dvadesetogodišnje iskustvo Vite 34.
Čuva se 100% svih ćelija i svih vrsta ćelija
– HSCs – Hematopoetske matične ćelije
– MSCs – Mezenhimalne matične ćelije
– VSELs – Matične ćelije nalik embrionalnim,
– hormone i
– faktore rasta.
VIŠE ćelija = više mogućnosti
VIŠE ćelija = više lečenja
Da li je bolje čuvanje pune krvi ili separiranog uzorka?
Biomedicinski centri koji imaju dozvole za lečenje matičnim ćelijama čuvaju punu krv. I to je najvažniji standard. U bankama smanjuju uzorke radi lakšeg i jeftinijeg skladištenja i one nemaju Paul Ehrlich dozvolu za lečenje.
Iz prethodno sačuvanih uzoraka pune krvi daleko su uspešniji rezultati lečenja što je dokazano u brojnim istraživanjima i najvažnije u kliničkoj praksi.
Koja licenca je najvažnija u poslu sa matičnim ćelijama?
U svetu posluje na stotine kompanija koje bave čuvanjem matičnih ćelija i sve one moraju da ispunjavaju minimum zakonskih standarda i poseduju različite licence.
Međutim, najvažnije je da li banke ili biomedicinski centri poseduju Paul Ehrilch dozvolu za naknadnu pripremu tansplanata matičnih ćelija.
Vita 34 poseduje Paul Earlich licencu za pripremu transplanata za lečenje.
Bundesinstitut für Impfstoffe und biomedizinische Arzneimittel
Federal Institute for Vaccines and Biomedicines
Uzorkom iz Vite 34 prvi put u svetu dokazano izlečena leukemija
Transplantacija je urađena 2004. godine kod trogodišnje devojčice kod koje tretman hemoterapijom nije uspeo, te joj je prognozirano samo tri meseca života. Transplantacija je bila moguća jer su njeni roditelji sačuvali krv pupčane vrpce u Vita 34 prilikom rođenja. Nakon posmatranja u trajanju od pet godina života, dokazano je da ne postoje nikakvi znakovi ćelija leukemije u krvi.