Naši sertifikati i akreditacije
Vita 34 je prva privatna banka matičnih ćelija koja je za obradu i skladištenje dobila potvrdu rada po osnovu strogog GMP standarda, koji je dokaz da se sprovodi najstroža kontrola kvaliteta procesa obrade, krioprezervacije, kao i pripreme matičnih ćelija za eventualnu upotrebu i to po standardima EU direktive. Pored ostalih sertifikata, Vita 34 ima odobrenje od Paul Ehrlich Instituta, koji je institucija Savezne Republike Nemačke. Ova institucija izveštava Ministarstvo zdravlja Nemačke, a nadležnost ove institucije je kao i FDA u SAD-u. (FDA – Agencija za hranu i lekove u Americi)
GMP sertifikat po standardima EU direktive
GMP sertifikat je najviši medicinski standard u svetu, te osigurava da se svaki uzorak krvi iz pupčane vrpce obrađuje pod istim zahtevima kvaliteta. Obrada krvi se vrši u specijalno zaštićenim sterilnim prostorijama, gde se neprekidno vrši nadzor, a pristup prostorijama je strogo ograničen. Svi laboratorijski materijali se, takođe, proveravaju pre korištenja, kako bi se izbegli negativni uticaji na pupčanu krv.
Vita 34 posluje pod strogim nadzorom nemačkih vlasti – najstroži zakoni u EU
U odnosu na ostale, Vita 34 ima širok spektar potencijalnih primena krvi iz pupčane vrpce. Ovo znači proizvodnu dozvolu za pripremu krvi za autologne i alogene transplantacije, dozvolu od Paul Ehrlich Instituta za upotrebu u tretiranju krvnih oboljenja, kao i dozvolu za upotrebu krvi u sklopu prve Evropske studije za dijabetes tipa 1.
PAUL EHRLICH licenca za pripremu transplanata
Paul Ehrilch Institut je agencija Nemačkog Ministarstva zdravlja, koja je nadležna za izdavanje dozvola u vezi sa istraživanjem biološkog materijala, kao i upotrebu matičnih ćelija u terapijske svrhe. Istraživanja koje ovaj institut svakodnevno sprovodi promovišu kvalitet, efikasnost i sigurnost biološkog medicinskog materijala. Vita 34 je jedina banka matičnih ćelija koja poseduje dozvole za autolognu i alogenu upotrebu matičnih ćelija pupčane krvi (PEI.H.00601.01.1, PEI.H.0601.02.1).
Vita 34, dakle, omogućava upotrebu krvi iz pupčane vrpce u krugu uže porodice još od 2002. godine.